Сабақтың мақсаты: Берілген мәтіндегі жаңа сөздерді қолдана отырып, ақпаратты мазмұндайды Шығармадағы мәселелер жайлы өз пікірлерін білдіреді |
Кейіпкерлердің іс-әрекетін шынайы өмірмен салыстырып, өз көзқарастарын білдіреді.
Сабақ барысы:
Саралау тапсырмалары сабақ бойы беріліп отырды. Оқушылардың бірін-бірі оқытуына жағдай жасау арқылы көшбасшылық қабілеттерінің оянуына ықпал ету
|
-өзін-өзі бағалауға үйренеді.
Бағалау:
Сабақ барысында мадақтау сөздер айту арқылы бағалау. Оқушылардың жауаптарын, іс-әрекеттеріне бақылау жүргізіп, түртіп алу арқылы бағалау.
Пəнаралық байланыс –Денсаулық жəне қауіпсіздік,Құндылықтармен байланыс(тəрбие элементі).
Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім, «Ынтымақ қайда болса, бірлік те сонда» тіліміздегі дана сөздерге құрметпен қарау. |
Ықшамсабақ бойынша рефлексия Сабақ қойылған мақсатқа жетті. Сабақ қойылған мақсатқа жетті. Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Оқушылар ата-бабаларымыз , сонау 1941 жылы болған оқиға туралы видеороликпен танысып, ол кісілердің ерен еңбегін өз көздерімен көргендей танысты. |
Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспары бойынша әр бөлім өз уақытымен өткізілді. Сабақ жоспарынан ауытқулар болған жоқ, тапсырмалар, топпен,жеке, және интерактивті болды. Сабақ соңында оқушылар өздерінің сабаққа кері байланыстарын жазды.
Сұрақтар Ойлануға және өз пікірін айтуға мүмкіндік берді. Мен балаларменқарым-қатынасорната алдым деп санаймын. Тапсырмалар әрбаланыңжекеерекшеліктерінескеріліп құрылған.
Материал 5-сыныптың 13 тақырыбының 1-сабағы.Алда келе жатқан жеңіс күніне орай өткізілген ашық сабақ. Сабақ барысында «Жалғасын тап» әдісінің мақсаты оқушылардың сөздік қорымен қатар есте сақтау сонымен қатар шапшаңдыққа баулу болды; «Есте сақта» айдарында Рихстаглқа ту тіккен батырларымыз Рақымжан Қошқарбаев және Григорий Булатовтармен танысты.
Сабақ соңында оқушылардан кері байланыс алынды, оқушылардың пікірі бойынша, сабақ өте жақсы ұнаған, ұсыныстары: «Осындай қызықты тапсырмалар көп болса» ,-деп жазылған.
Сабақ барысында позитивті психологиялық көзқарасты, мейірімді тонды қолдандым. Жауаптарына сәйкес, оқушылардың іс-әрекеттеріне, жоспарланған тапсырмаларды сәтті орындауға, балалардың қызығушылығына және олардың осы тапсырмаларды орындауға деген ұмтылысына сәйкес, бұл сабақ жоспарланған мақсатқа жетті деп санаймын.